Atopowi Bohaterowie

Kampania Atopowi Bohaterowie

Edukujemy i zwiększamy świadomość społeczeństwa na temat ograniczeń związanych z AZS u dzieci
Tworzymy bajkę terapeutyczną, która pomoże dzieciom oswoić się z chorobą

Atopowi Bohaterowie czują więcej

 

Na atopowe zapalenie skóry (AZS) cierpi już co piąte dziecko w Polsce [1]. AZS jest zapalną, nawrotową, przewleką chorobą skóry o podłożu alergicznym. To jednak coś więcej niż pieczenie, wypryski czy uporczywy świąd. Układ nerwowy jest najbardziej spokrewniony ze skórą i najszybciej się z nią komunikuje. Dlatego stres małych atopików jest natychmiast widoczny na ich skórze. Bez wsparcia psychologa leczenie AZS często okazuje się nieskuteczne. Obok dolegliwości skórnych dzieci często zmagają się ze wstydem, rozdrażnieniem i wyobcowaniem [2]. Mali atopicy po prostu „czują więcej”. To właśnie dla nich i ich rodzin powstała kampania „Atopowi Bohaterowie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na psychosomatyczny aspekt choroby oraz konieczność budowania poczucia własnej wartości u małych atopików, a także edukacja społeczeństwa oraz propagowanie postaw tolerancji.

W oparciu o porady specjalistów będziemy rozmawiać o tym, jak oswoić chorobę, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak opanować negatywne emocje. Poznamy także historie prawdziwych „Atopowych Bohaterów”, którzy pomimo codziennych ograniczeń realizują marzenia, rozwijają pasje i odnoszą sukcesy.

Determinujący wpływ na poczucie własnej wartości dziecka ma przede wszystkim wychowanie. To rodzice i opiekunowie podczas codziennych kontaktów kształtują u dziecka wiarę w swoje możliwości. Im jest ona większa, tym mały bohater łatwiej radzi sobie z atopową codziennością.

Aby ułatwić rodzicom i opiekunom to zadanie, autorka bajek dla dzieci Roksana Wróbel we współpracy z psycholog dziecięcą Martą Żysko - Pałubą i rodzinami atopików, tworzy bajkę terapeutyczną dla dzieci chorych na AZS. Bajka będzie składać się z kilku odcinków pokazujących najbardziej popularne atopowe problemy i związane z nimi emocje.

Zapraszamy do czytania!


[1] W. Zagórska, Forum Pediatrii Praktycznej, luty 2015; 51 – 57.
[2] Raport z badania Millward Brown, sierpień 2015, data on file.

PL.EMOPR.15.10.02

Organizator

Emolium® to kompletne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do utrzymania jej w zdrowiu i fizjologicznej równowadze. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień, alergii lub zmian atopowych. Bogate formuły oparte na bezpiecznych i skutecznych substancjach aktywnych działają zarówno na powierzchni, jak i w głębokich warstwach naskórka, chroniąc zdrowie skóry. Emolium od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.

www.emolium.pl

Partnerzy

Nasi specjaliści