Poznaj Tomka

Tomek w przyszłości chce budować domy, „tak wysokie, jak w Nowym Jorku”.

Tomek

Jest świetny z matematyki. Uwielbia konstruować budowle.

My nazywamy go Tomiczkiem, on sam chce, by mówić na niego Tomix.

Jest ciekawski, wesoły ufny, lubi kontakt z ludźmi. Dlatego trudno było mu zrozumieć, kiedy pewnego dnia na podwórku starszy od niego chłopak wytknął go palcem - Tomek miał wtedy widoczne problemy skórne spowodowane AZS.

Trudno było mu zrozumieć, kiedy pewnego dnia na podwórku starszy od niego chłopak wytknął go palcem.

Mama Tomka: Był wtedy smutny - powiedział, że dzieci patrzyły na niego dziwnie. Był zły i rozżalony - ciężko mu się dziwić,  bo powodem jego smutku była choroba, na którą nie miał wpływu, której nie rozumiał. Pomoc w zrozumieniu problemu jest dla nas największym wyzwaniem. Tomek się buntuje, płacze, czasem specjalnie robi to, o czym wie, że ze względu na chorobę jest zabronione. Dużo rozmawiamy, staram się „oswoić” problem. Mówię mu, że wiele osób ma ograniczenia, że to normalne i trzeba się przyzwyczaić.

Tomek jest świetny z matematyki.  Uwielbia konstruować  budowle. W przyszłości chce budować domy, jak mówi, „tak wysokie jak w Nowym Jorku”.

 

PL.EMOPR.15.11.06

Czekamy na Twoją historię

Twoje dziecko choruje na atopowe zapalenie skóry, ale nie daje się chorobie i realizuje swoje pasje? Nie możemy się doczekać, żeby je poznać!

Tomek to prawdziwy
Atopowy Bohater

Podziel się historią Tomka z innymi. Buduj z nami społeczność Atopowych Bohaterów.

Poznaj innych Atopowych Bohaterów