Poznaj Marzenę

Marzenka to typ marzycielki, która chodzi własnymi drogami.

Marzena

Chce zostać pisarką i już stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Marzenka to typ marzycielki, która chodzi własnymi drogami. Bywa nieśmiała, ale zwykle po trudnościach w pierwszym kontakcie nieśmiałość mija i okazuje się, że ten pozornie cichy i spokojny maluch ma bardzo wiele do powiedzenia.

AZS to temat, który przysparza problemów w codziennym życiu. Marzena jest wrażliwa i nie do końca radzi sobie jeszcze z pytaniami dotyczącymi skóry czy z wytykaniem palcami (a takie sytuacje niestety zdarzyły się już kilka razy w szkole). Ciężko się dziwić – niejednemu dorosłemu sprawiłoby to trudność.

Marzena bardzo lubi czytać książki (robimy to wspólnie) i oglądać gazety podróżnicze.

Chce zostać pisarką i już stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie. Niedawno sama zaczęła wymyślać opowiadania.

Mama Marzeny: Wykorzystuję niektóre tematy, by rozmawiać o jej problemach. Tu najlepiej sprawdza się tematyka podróżnicza - opowiadam jej o ludziach, którzy mimo przeróżnych ograniczeń - takich jak niepełnosprawność, choroby, wiek - osiągają sukcesy. O ludziach, którzy jeżdżą po całym świecie, wspinają się po górach, odbywają wielokilometrowe wędrówki, realizując swoje pasje niezależnie od wszystkiego. Chcę jej w ten sposób powiedzieć trzy ważne rzeczy. Po pierwsze: że nie wszyscy ludzie są zdrowi, sprawni i idealni. Po drugie: że można spełniać marzenia mimo ograniczeń. Że jeśli się naprawdę chce, to można. Po trzecie: że AZS, w porównaniu z problemami, z którymi zmagają się niektórzy ludzie, to naprawdę nic wielkiego ani strasznego.

Marzena chce zostać pisarką i już stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie. Niedawno sama zaczęła wymyślać opowiadania. Spisuje je z pomocą rodziców i starszej siostry. Cała rodzina kibicuje przyszłej mistrzyni pióra.

 

PL.EMOPR.15.11.06

Czekamy na Twoją historię

Twoje dziecko choruje na atopowe zapalenie skóry, ale nie daje się chorobie i realizuje swoje pasje? Nie możemy się doczekać, żeby je poznać!

Marzena to prawdziwa
Atopowa Bohaterka!

Podziel się historią Marzeny z innymi. Buduj z nami społeczność Atopowych Bohaterów.

Poznaj innych Atopowych Bohaterów